Full Statistics Report & Comments Play by Play Photo Gallery Preview
RADNIČKI

Kada se zna da je Radnički cele sezone pravio podvige u gostima, a teško zarađene bodove lako poništavao porazima kod kuće, situacija u kojoj se sada nalazi je više nego odlična. Naime, Kragujevčani će dva ključna meča za izlazak na evro scenu igrati u Sloveniji. Prvi na parketu fenjeraša Zlatoroga, a drugi protiv Krke u Novom Mestu.

Povrede su veliki problem za tim Miroslava Nikolića. Stefan Sinovoc je ostao kod kuće, za njega je ABA liga davno završena, dok je Stiven Marković pod velikim znakom pitanja.
- Sada svi gledaju samo kako da opterete Miljana Pavkovića, a mi zamenu nemamo. Na treningu radimo samo sa centrima. Ali, iz ove kože se ne može. Probaćemo iz ovakve situacije da izvučemo maksimum i sa mini turneje iz Slovenije se vratimo sa dve pobede – ističe Miroslav Nikolić, trener Radničkog.

S obzirom da Zlatorog i Krka ne mogu da poprave poziciju, to bi moglo da predstavlja olakšanje za Radnički.
- Ni Heliosu nije trebala pobeda, pa se borio i zagorčao nam život u sred Jezera. Isto angažovanje očekujem od Zlatoroga i Krke. Naš prvi rival je na dnu tabela, ali pobedio je Partizan što dovoljno govori koliko može. Nema dileme da nas čeka veoma težak meč, sa dosta trčanja. Ako ne pokažemo veliku agresivnost u odbrani, teško da ćemo iščupati bodove.

Radnički nema prava na kiks, ako misli da stigne do Eurocupa.
- Povrede su nas mnogo poremetile, ali samopouzdanje nam nije poljuljano. I dalje imamo realne šanse da se domognemo Evrope, samo smo izabrali teži put. Nadam se da ćemo ga proći – naglašava Miroslav Nikolić.

GAME MVP MOST POINTS MOST REBOUNDS
Michael Scott
Michael Scott
Radnički
MIN 33:00 ASS 0
PTS 12 ST 3
FG2 86% TO 4
FG3 0% BLCK 0
FT 0% Fcm 0
D.REB 11 Frv 2
O.REB 2 VAL 23