Full Statistics Report & Comments Play by Play Photo Gallery Preview
Cedevita je svoju prvu utakmicu lige u Dvorani 2 Doma sportova otvorila u velikom stilu, pobijedivši sa 92:62 Budućnost, što nitko nije mogao očekivati. Cedevita je već nakon 4,5 minuta imala vodstvo 13:5 pa je trener Dejan Radonjić morao uzeti prvi timeout. Kreatori tog početnog vodstva bili su Vedran Vukušić i Miro Bilan. Nakon 24:14 do poluvremena je prednost povećana na 40:28. Cedevita je u prvih 20 minuta za dva poena šutirala sjajnih 14-18 i apsolutno kontrolirala utakmicu. Igrali su vrlo solidno u obrani, što je rezultiralo s nekoliko dodavanja preko cijelog terena te donijelo smirenost u napadu gdje je bilo također raspoloženih igrača. Umjesto ozlijeđenog Vedrana Princa trener Anzulović postavio je raspoloženog Marka Cara koji je odlično odradio posao. Ivan Opačak u 23. minuti po prvi puta je ušao u igru i u manje od dvije i pol minute zabio sedam poena, unio novi dašak svježine, ali se i ozlijedio (iskočio mu je zglob na prstu). Tricom Cara Cedevita je kod 63:40 po prvi put otišla preko 20 razlike. Budućnost se tada potpuno raspala pa je tri minute do kraja Cedevita otišla i na 85:53, što je bila i najveća razlika na utakmici.

Trener Dražen Anzulović nakon utakmice bio je više no zadovoljan pobjedom, iako se odmah osvrnuo na ozljedu Opačka. "Iskočio mu je zglob na prstu te će po prvim prognozama najvjerojatnije s parketa izbivati dva tjedna". Respektirali smo Budućnost jer smo gledali njihovu zadnju utakmicu protiv Lietuvos Rytasa kada su pokazali kvalitetu. No, nisam mogao ni sanjati da ćemo odigrati utakmicu na ovom nivou, s obzirom da nam je taj susret došao dosta rano nakon Chalona. U prvom poluvremenu imali smo problema u skoku, no u drugom smo to uspjeli iskontrolirati. Svi su pronašli svoju ulogu na parketu i odigrali smo točno kako smo htjeli. Nismo posustajali jer sam između treće i četvrte četvrtine rekao kako je svaki koš bitan i nismo željeli da na kraju sezone eventualno žalimo zbog neke koš-razlike."

Jedan od boljih igrača Cedevite bio je Matjaž Smodiš, koji je susret završio s 14 poena uz šut 5-7, rekavši kasnije na press-konferenciji: "Htio bih pohvaliti sve igrače. Mislim da smo odigrali vrhunski, prije svega u obrani, i zasluženo smo deklasirali Budućnost koja je svim tim malo bila iznenađena. Međutim, ne treba biti previše euforičan i valja ići korak po korak. Tek smo na početku. Sigurno će biti teških trenutaka i tada će se vidjeti naša kvaliteta. Pred nama je još puno rada, ali ova pobjeda puno nam znači za samopouzdanje."

Trener Budućnosti Dejan Radonjić bio je suprotnog raspoloženja: "Čestitke Cedeviti na pobjedi. U prvom poluvremenu imali smo slabiji šut i Cedevita je tako preuzela kontrolu, a s ovakvim nivoom obrane kako smo danas odigrali sigurno nećemo u budućnosti dobro proći."

Čedomir Vitkovac kratko je dodao: "Katastrofalno smo igrali obranu i zasluženo je pobijedila Cedevita."



GAME MVP MOST POINTS MOST REBOUNDS
Dontaye Draper
Dontaye Draper
Cedevita
MIN 25:45 ASS 4
PTS 10 ST 3
FG2 100% TO 2
FG3 0% BLCK 0
FT 100% Fcm 2
D.REB 3 Frv 3
O.REB 1 VAL 19